@laserdarmanii پیج اینستاگرام

درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

درمان میگرن

میگرن یک بیماری دردناک و ناتوان کننده است که با درد ضربان دار در سر، حالت تهوع، سرگیجه، استفراغ و حساسیت به نور و صدا مشخص می
شود. یک مطالعه مقطعی در سال 2016 توسط بار جهانی بیماری ها، آسیب ها و عوامل خطر )GBD )تخمین زد که میگرن و سردردها ی مربوط به
تنش حدود 3 میلیارد نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهند. خوشبختانه، میتوانیم حمالت میگرنی را با داروها و درمانها ی پ یشگیرانه
مدیریت کنیم .
محبوبیت درمان میگرن سفالی به عنوان یک درمان موثر بدون دارو در حال افزایش است.

درمان قطعی میگرن را از ما بخواهید…

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

فرم مشاوره رایگان درمان میگرن

سِفالی چیست؟

دستگاه Cefaly Dual Device یک درمان غیردارویی است که برای تسکین میگرن روی پیشانی خود قرار می دهید. از درمانی به نام تحریک عصب سه قلو خارجی (eTNS) استفاده می کند. eTNS تکانه‌های الکتریکی آزاد می‌کند که به مغز شما می‌گوید تولید مواد شیمیایی را که شدت و دفعات حملات میگرنی را افزایش می‌دهند متوقف کند.

دستگاه Cefaly چه کار می کند؟

CEFALY که روی پیشانی پوشیده می شود، از یک جریان الکتریکی خفیف (e-TNS) برای تحریک و حساسیت زدایی عصب سه قلو، مسیر اصلی درد میگرن، استفاده می کند. با CEFALY، درمان میگرن خود را تحت کنترل دارید: از حالت درمان حاد برای تسکین درد در اولین نشانه حمله میگرن استفاده کنید.

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

آیا CEFALY برای میگرن هورمونی موثر است؟

دستگاه های تحریک کننده عصبی نیز ممکن است به پیشگیری یا درمان میگرن هورمونی کمک کنند. دستگاه های مورد تایید FDA عبارتند از: Cefaly، یک هدبند که پالس های الکتریکی را از طریق پیشانی شما می فرستد تا عصب مرتبط با میگرن را تحریک کند.

سفالی چه عصبی را تحریک می کند؟

سفالی از طریق الکترود، ریز تکانه های دقیقی را به منظور تحریک انتهای عصبی عصب سه قلو تولید می کند. تحریک عصبی عصب سه قلو با سفالی با هدف ایجاد یک اثر آرام بخش یا آرام بخش است. تصور می شود که تکرار منظم این اثر باعث کاهش تعداد حملات میگرن می شود.

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

آیا Cefaly همان واحد TENS است؟

دستگاه Cefaly نوعی واحد TENS است. ده ها. مخفف تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست است. ترسناک به نظر می رسد اما این دستگاه در ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و کانادا توسط تنظیم کننده های سلامت به عنوان یک دستگاه پزشکی برای کمک به درمان و پیشگیری از میگرن تایید شده است.

چند بار می توانم از CEFALY استفاده کنم؟

سفالی برای استفاده روزانه برای پیشگیری از میگرن در نظر گرفته شده است. هر جلسه درمان سفالی چقدر است؟ این برنامه 20 دقیقه طول می کشد، اگرچه می توانید با برداشتن دستگاه آن را متوقف کنید. تاییدیه FDA می گوید که نباید بیش از 20 دقیقه در روز استفاده شود.

آیا CEFALY با بوتاکس کار می کند؟

هیچ گونه منع مصرفی برای استفاده از CEFALY با بوتاکس وجود ندارد و فناوری CEFALY هیچ گزارشی از عوارض جانبی یا عوارض جانبی ناشی از استفاده از هر دو روش درمانی دریافت نکرده است. لطفا قبل از افزودن درمان های جدید به برنامه تسکین میگرن خود با پزشک خود مشورت کنید.

آیا CEFALY به خواب کمک می کند؟

یک جایگزین اثبات شده بالینی برای دارو را در نظر بگیرید: دستگاه CEFALY. این یک اثر آرام بخش خفیف در بسیاری از کاربران ایجاد می کند و به آنها کمک می کند به خواب بروند. هنگامی که از حالت PREVENT 20 دقیقه ای روزانه استفاده می شود، به تدریج عصب سه قلو را حساسیت زدایی می کند تا دفعات و شدت حملات میگرنی کاهش یابد.

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

آیا CEFALY FDA تایید شده است؟

Cefaly®، اولین دستگاه تحریک کننده خارجی عصب سه قلو (e-TNS) مورد تایید FDA برای پیشگیری از حملات میگرنی، اکنون تنها دستگاه میگرنی موجود برای استفاده در طول حمله میگرنی با یا بدون هاله است. Cefaly® ACUTE می تواند به نجات میگرن در حال پیشرفت کمک کند.

آیا برای CEFALY نیاز به نسخه دارید؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) دستگاه پزشکی CEFALY DUAL را به عنوان یک محصول بدون نسخه (OTC) برای درمان حاد و پیشگیرانه سردردهای میگرنی در بزرگسالان 18 سال و بالاتر تایید کرده است.

بهترین زمان استفاده از سفالی چه زمانی است؟

برای بهترین نتایج، حالت حاد CEFALY باید در اولین علائم حمله میگرن استفاده شود. هنگام استفاده از درمان 20 دقیقه ای PREVENT، باید حداقل دو تا سه ماه زمان بگذارید تا نتایج را مشاهده کنید. CEFALY با حساسیت زدایی تدریجی عصب سه قلو عمل می کند، بنابراین استفاده مداوم روزانه کلیدی است.

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

برای کیست؟

Cefaly که به عنوان یک دستگاه پوشیدنی طراحی شده است برای افراد مبتلا به میگرن حاد و مزمن است. تنها زمانی باید از درمان میگرن Cefaly استفاده کنید که مطمئن باشید میگرن مسئول درد است. هنگامی که درمان های دارویی موثر واقع نمی شوند، پزشک ممکن است آن را به عنوان درمان جایگزین ارائه دهد. برای افرادی که کاشت سر فلزی دارند یا کسانی که ضربان ساز قلب دارند مناسب نیست. در صورت اعمال هر یک از موارد زیر، ممکن است نیاز به تایید پزشک داشته باشید:

افراد دچار آسیب سر یا تشنج

افراد دچار بیماری قلبی

افراد بالای 60 سال

افراد زیر 18 سال

خانم های باردار

آیا سفالی برای میگرن موثر است؟

سفالی یک درمان پیشگیرانه جایگزین مورد تایید FDA برای سردردهای میگرنی است. مطالعات اثربخشی درمان را در مدیریت حملات میگرنی نشان می دهد.

یک مطالعه 20192 از تحریک الکتریکی روی یک گروه تصادفی از افراد استفاده کرد و نتایج را با یک گروه کنترل مقایسه کرد. حدود 59 درصد از افرادی که این تحریک را دریافت کردند، در مقایسه با 30 درصد در گروه کنترل، سطح درد کمتری را ثبت کردند. در سال 2018، محققان اثربخشی Cefaly را بررسی کردند و دریافتند که استفاده منظم پالس‌های الکتریکی عصب سه‌قلو را تغییر می‌دهد و شدت و دفعات میگرن را کاهش می‌دهد.

به عنوان یک درمان غیر تهاجمی، درمان میگرن Cefaly راه حلی امیدوارکننده برای افرادی ارائه می دهد که به دلیل عوارض جانبی غیرقابل تحمل نمی توانند از داروهای ضد میگرن استفاده کنند. ممکن است مطالعات بیشتری برای بررسی اثربخشی و عوارض جانبی طولانی مدت آن مورد نیاز باشد، اما نتایج کنونی نشان می دهد که استفاده منظم از آن به توقف علائم میگرن کمک می کند.

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

چگونه استفاده می شود؟

سفالی با استفاده منظم از میگرن جلوگیری می کند. برای پیشگیری، کاربران باید هر روز 20 دقیقه از دستگاه استفاده کنند. برای تسکین درد میگرن، درمان 60 دقیقه ای ایده آل است.

در اینجا نحوه استفاده از Cefaly آمده است:

  1. قبل از قرار دادن دستگاه، ناحیه بین ابروهای پیشانی خود را تمیز کنید.
  2. دستگاه را طوری روی پیشانی قرار دهید که لوگو به سمت بیرون باشد و لبه پایینی بین ابروهای شما قرار گیرد. چسب الکترود باید محکم به پوست شما بچسبد.
  3. دکمه پاور را روشن کنید و سطوح شدت را به دلخواه تنظیم کنید.
  4. پچ الکترود را زمانی که چسبندگی خود را از دست داد یا پس از چند بار استفاده تغییر دهید.

عوارض دستگاه سفالی چیست؟

هیچ عارضه جانبی جدی گزارش نشده است، اما برخی از افراد از خواب آلودگی و تحریک پوست شکایت کرده اند. احساس سوزن سوزن شدن شایع است اما به اندازه کافی ناراحت کننده یا دردناک نیست که درمان را متوقف کند.

آیا سفالی برای میگرن دهلیزی موثر است؟

میگرن دهلیزی زمانی است که همراه با علائم میگرن، سرگیجه، سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ را تجربه می کنید. درمان‌ها مشابه درمان سردردهای میگرنی رایج است و مطالعات ثابت کرده‌اند که تحریک خارجی عصب سه قلو می‌تواند مؤثر باشد. یک مطالعه 4 در سال 2016 بهبودهای قابل توجهی را در بیماران مبتلا به میگرن اپیزودیک پس از یک درمان پیشگیرانه سه ماهه با eTNS ثبت کرد.

با این حال، مطالعات بیشتری نیاز به بررسی اثرات دراز مدت دستگاه Cefaly بر میگرن دهلیزی دارد.

آشنایی با مراحل حمله میگرنی

از آنجایی که درمان میگرن سفالی عمدتاً برای پیشگیری است، اگر می‌خواهید مؤثرتر باشد، آگاهی از پیشرفت علائم میگرن ضروری است. میگرن اغلب در چهار مرحله پیشرفت می‌کند: پیش‌دروم، هاله، حمله و پس‌دروم.

پیشرفت همیشه متوالی نیست و همه همه مراحل را تجربه نمی کنند.

مرحله prodrome 24-48 ساعت قبل از حمله قریب الوقوع رخ می دهد. ممکن است تغییرات خلقی ناگهانی، یبوست، سفت شدن گردن، میل به غذا و تکرر ادرار را تجربه کنید.

مراحل هاله ممکن است درست قبل یا در طول دوره میگرن اتفاق بیفتد. علائم شایع عبارتند از فتوپسی (چشمک های نور، فلوتر)، احساس سوزن سوزن شدن در بازوها و پاها، بی حسی، شنیدن صداها، و تکان های غیر قابل کنترل.

مرحله حمله زمانی اتفاق می افتد که شما یک میگرن کامل را تجربه می کنید. احتمالاً در یک یا هر دو طرف سر درد ضربان دار یا ضربان دار احساس خواهید کرد. همچنین ممکن است حساسیت به نور، حالت تهوع، استفراغ و از دست دادن حس را تجربه کنید.

پس از فروکش کردن میگرن، مرحله پس از دروم دنبال می شود. ممکن است تا 24 ساعت احساس خستگی یا گیجی داشته باشید.

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

دارای تاییدیه های پزشکی

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

تسکین درد بدون دارو

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

دارای عملکرد مناسب و ایمن

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

دارای تاییدیه پزشکی FDA Cleared/CE

% درمان میگرن، درمان قطعی سردرد میگرن

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر میگرن بیشتر شد، توسط یک پزشک مراقبت های بهداشتی بررسی کنید. اگر درد به قدری شدید است که نمی توانید از عهده کار دیگری برآیید، فوراً به دنبال مراقبت پزشکی باشید یا:

حالت تهوع، استفراغ، سرگیجه یا از دست دادن هوشیاری را تجربه می کنید

در هر قسمت از بدن احساس بی حسی می کنید

سردردهای ناگهانی و شدید و به دنبال آن سفت شدن گردن را تجربه می کنید.

فرم مشاوره رایگان درمان میگرن

نکاتی برای پیشگیری از میگرن

پیشگیری از میگرن می تواند بسیار ساده تر از تلاش برای درمان آن باشد. یکی از بهترین گزینه‌های پیشگیرانه، شناخت چیزهایی است که باعث ایجاد این بیماری می‌شوند و اجتناب از آنها. محرک های رایج عبارتند از حذف وعده های غذایی، کم آبی بدن، بی خوابی، موسیقی بلند، و نورهای بارق.

در حالی که نمی توانید میگرن را با این روش درمان کنید، می توانید شدت و دفعات آن را کاهش دهید.

کارهایی که می توانید برای جلوگیری از میگرن انجام دهید به شرح زیر است:

تاریخچه میگرن خود را یادداشت کنید تا محرک ها را بیاموزید

دیاری کردن سردرد به ردیابی علائم و شناسایی محرک های احتمالی کمک می کند. هر نمونه را با یادداشت کردن زمان وقوع و کارهایی که برای حل آن انجام دادید، ثبت کنید. همچنین توجه به نکات زیر ایده خوبی است:

علائمی که تجربه می کنید

شرایط محیطی مانند آب و هوا

برنامه خواب فعلی شما

تمام غذاهایی که خورده اید، از جمله نوشیدنی ها

هر دارویی که مصرف می کنید

ردیابی میگرن شما معمولاً الگوها را آشکار می کند. این باعث می شود درک کنید که چگونه علائم را تجربه می کنید و برای جلوگیری از آنها چه کاری می توانید انجام دهید.

به محض شروع تجربه میگرن دارو مصرف کنید

افرادی که اغلب حملات میگرنی را تجربه می کنند از داروهای بدون نسخه برای تسکین علائم استفاده می کنند. بیشتر داروها زمانی که درد هنوز خفیف است موثرتر هستند. تشخیص زودهنگام بهترین راه برای کاهش درد و بازگرداندن عملکرد منظم مغز است. دو داروی رایج برای حملات میگرن تریپتان ها و گپانت ها هستند.

تریپتان ها

تریپتان ها با تقلید از عملکرد سروتونین (5-هیدروکسی تریپتامین یا 5-HT) حمله میگرنی را کاهش می دهند. تریپتان‌ها گیرنده‌های مغزی خاصی را هدف قرار می‌دهند و اطمینان حاصل می‌کنند که مواد شیمیایی که معمولاً در طول حمله میگرن رخ می‌دهند، بیش از حد تولید نمی‌کنند. نمونه هایی از تریپتان ها عبارتند از ریزاتریپتان، آلموتریپتان، التریپتان، ناراتریپتان، سوماتریپتان، فرواتریپتان و زولمیتریپتان. Gepants6 به گیرنده CGRP روی عصب سه قلو متصل می شود و از آزاد شدن CGRP جلوگیری می کند که مدت حمله میگرن را کوتاه می کند. بر خلاف تریپتان ها، جپتان ها رگ های خونی را منقبض نمی کنند. آنتاگونیست های گیرنده CGRP عبارتند از ubrogepant، atogepant و rimegepant.

یک الگوی خواب منظم را حفظ کنید

کم خوابی می تواند علائم میگرن را تشدید کند، همچنین چرت زدن طولانی مدت. پزشکان توصیه می کنند که حداقل هفت تا هشت ساعت در روز بخوابید. با رفتن به رختخواب و بیدار شدن در یک زمان مشخص هر روز، یک الگوی خواب منظم را حفظ کنید.

هیدراته بمانید

سردردهای مرتبط با کم آبی اغلب زمانی اتفاق می‌افتند که بدن مایعات کافی دریافت نمی‌کند و باعث سرگیجه، خستگی، تشنگی شدید و خشکی دهان می‌شود. کم آبی بدن می تواند باعث سردردهای میگرنی شود، بنابراین باید مقدار زیادی آب بنوشید.

مراقب مصرف کافئین خود باشید

برخی از بیماران میگرنی اغلب گزارش می دهند که یک فنجان قهوه غلیظ درد ناشی از حمله میگرنی را تسکین می دهد. با این حال، کافئین بیش از حد الگوی خواب شما را مختل می کند و وابستگی هایی ایجاد می کند که می تواند باعث میگرن شود. قهوه غلیظ می تواند بر هیدراتاسیون شما تأثیر بگذارد و دفعات ادرار را افزایش دهد.

به رژیم غذایی خود توجه کنید

حذف وعده های غذایی باعث می شود مغز شما مواد مغذی حیاتی مورد نیاز برای انرژی بخشیدن به روز را از بین ببرد. برخی افراد گزارش می دهند که غذاهایی مانند شکلات و پنیر باعث میگرن آنها می شود. از آنجایی که این می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، بهتر است تجربیات خود را یادداشت کنید. در حد اعتدال غذا بخورید و اطمینان حاصل کنید که هر سه وعده غذایی اصلی و میان وعده را در این بین میل کنید.

از استرس دوری کنید

یک مطالعه نشان می دهد که استرس می تواند حدود 70٪ از افرادی را که از سردردهای میگرنی رنج می برند، تحت تاثیر قرار دهد. استرس می تواند ناشی از مسائل زیادی باشد، مانند یک شغل پر فشار، برنامه ریزی برای عروسی، بزرگ کردن فرزندان یا حتی رفت و آمد طولانی به محل کار. شما می توانید استرس را مدیریت کنید. اجتناب از موقعیت ها و محیط های استرس زای شود، ورزش می تواند یک ابزار عالی باشد. با ترشح اندورفین خلق و خوی شما را تقویت می کند و هورمون های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول را کاهش می دهد.

وارد یک برنامه تمرینی شوید

میگرن می تواند بار عاطفی و مالی را بر زندگی شما وارد کند. از آنجایی که استرس باعث میگرن و سردردهای تنشی می شود، ورزش می تواند یک ابزار عالی باشد. با ترشح اندورفین خلق و خوی شما را تقویت می کند و هورمون های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول را کاهش می دهد.

از محرک های محیطی اجتناب کنید

تغییر در وضعیت زندگی یا کاری شما می تواند باعث استرس و سردردهای میگرنی شود. خوب است که شرایط خود را ارزیابی کنید و شناسایی کنید که هر کدام چگونه می تواند بر الگوهای میگرن شما تأثیر بگذارد. شما باید از دماهای بالا و افزایش رطوبت اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث سردرد شوند.

پایین آمدن

میگرن اغلب زندگی را تغییر می دهد و برای کنترل آن به صبر و فداکاری شدید نیاز دارد. یادگیری محرک های میگرن و برنامه ریزی پیشگیری برای کنترل آنها بسیار مهم است. از آنجایی که داروها ممکن است درمان نهایی را ارائه نکنند، درمان های مکمل ممکن است مفید باشد. با پزشک خود صحبت کنید تا بهترین درمان را برای شما بیابد.

فرم مشاوره رایگان درمان میگرن

مشاوره رایگان