@laserdarmanii پیج اینستاگرام

استفاده از لیزر در درمان بیماری ها تحت عنوان لیزر درمانی شناخته می شود. در واقع لیزر استفاده از نور جهت یافته و تقویت شده می باشد که خواصی را برای آن بوجود می آورد.

بسته به میزان قدرت لیزر می توان از لیزر بجای چاقوی جراحی برای برش استفاده کرد و یا برای تسریع ترمیم زخم ها آنرا بکار گرفت.

لیزر درمانی یا لیزر تراپی بدون استفاده از دارو ، کمر درد را در مدت زمان بسیار کم تسکین می‌دهد. بدین وسیله می‌توان بافت‌هایی که دچار التهاب شده‌اند را شناسایی کرد و این عضلات را به بهترین شکل و به سرعت درمان کرد. لیزر می تواند با تحریک نقاط طب سوزنی تاثیرات طب سوزنی را ایجاد نماید.

لیزر یک اشعه پر انرژی نور است که می تواند انرژی خود را به طور انتخابی به بافتها منتقل نماید. لیزرها حاوی ماده ای هستندکه نور را تولید و تقویت می کند. دو آینه موجب انعکاس و رفت و برگشت نور از درون این ماده می شوند. نتیجه، ایجاد اشعه نوری قوی و موازی است. این اشعه نور متشکل از یک یا چند رنگ خالص می باشد. این خصوصیات که لیزر را از یک لامپ نور مجزا می سازند ، برای کاربردهای طبی لیزر مهم می باشند.

 

تعدادی از بیماریهای ایجاد کننده کمردرد (علاوه بر بیماریهای دردناک گردن و پشت) که بطور موثری با لیزر قابل درمان هستند عبارتند از:

 

– تنگی کانال نخاعی

– بیماری دیسک

– درد آرتروز (استئوارتریت). آرتروز بیماری تخریب غضروف مفاصل است.

بسیاری از بیماران مراجعه کننده به کلینیک لیزر درمانی، قبلا با روشهای دیگر درمان شده اند اما از نتیجه درمان های قبلی خود راضی نیستند. بسیاری از این بیماران ، انواع داروها، تزریقات و فیزیوتراپی معمول را امتحان کرده اند.

درمان کمردرد با لیزر در60 درصد موارد باعث بهبودی درد می شود. گرچه برخی بیماران در یک تا دو هفته اول درمان با لیزر احساس بهبودی می کنند، اما درمان کامل کمردرد نیاز به 6 تا 8 هفته درمان بالیزر دارد.

لیزرتراپی با لیزرهای پر توان High Energy Laser Therapy تخصصی تر از لیزرهای سرد بوده و استفاده از آن بایستی بجا و با دقت بیشتری صورت گیرد. بنوبه خود تأثیرات درمانی این نوع لیزرها نیز سریعتر و بیشتر از لیزرهای سرد می‌باشد.

مشاوره رایگان